Tarihçemiz

T.C. KİRAZ DEVLET HASTANESİ

 TARİHÇESİ

Kiraz Devlet Hastanesi Sağlık Merkezi olarak hizmet vermekte iken 1991 yılında 25 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmete açılmış eski hizmet binasında sıkışık bir şekilde zaman içerisinde çalışmalarını sürdürmüştür.

 1995 yılında planlanan yeni 30 yataklı Devlet Hastanesi inşaatına başlanmış ve 20 Mart 2006 tarihinde açılışı yapılarak yeni hizmet binasında çalışmaya başlanılmıştır. Eski binamız Aile Hekimliğine geçişle birlikte tadilat yapılarak Sağlık Grup Başkanlığı, Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimlerine tahsis edilerek diğer hizmet sunan sağlık kuruluşları tek çatı altında hizmet sunmaları sağlanmıştır.

HİZMET BİRİMLERİMİZ

Kiraz Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi, Dahiliye, Kadın Doğum, Çocuk Hastalıkları, Diş Hekimi, Anestezi Uzmanı ile hizmet verilmektedir.  

Hizmet noktasında 24 saat erişebilir kaliteli sağlık hizmeti sunmayı planlayan kurumumuz aynı zamanda hizmet satınalma yöntemi ile MR, Bilgisayarlı Tomografi ve ultrasonagrafi gibi ileri tetkiklerini sözleşmeli hastane olarak Ödemiş Devlet Hastanesi ile yapılan protokol gereği hastanemizce randevu saati alınmakta ve hiçbir bedel ödemeden herhangi bir zaman kaybolmadan hekimlerimiz tarafında talep edilen tetkikler  yapılmaktadır.

Ayrıca yapılan hizmetlerimizin kamera sistemleri ile kayıt altına alınmakta evrak işlemlerimiz otomasyon programı ile kağıtsız  ortamda elektronik yönlendirme sistemi ile yapılmaktadır.

HASTANE KURALLARIMIZ

·   Hastane Acil servisimizde Acil tedavisini ihtiyaç duyan hastalarımıza 24 saat hizmet verilmektedir.

·   Hastanemizde Eylül 2006 tarihinde “Hekim Seçme Hakkı” uygulamasına geçilmiş olup, 7 poliklinikte 09:00 – 12:00 arası öğleden sonra ise 13:30 – 16:00 arası poliklinik hizmeti verilmektedir. Sırada bekleyen hasta olması durumunda poliklinik hizmetlerimiz devam etmektedir.

Poliklinik hizmetlerinde daha hızlı ve etkin yararlanmamız için bir kez kendinize ait bilgilerin T.C no’su ile sisteme tanıtılması halinde daha sonraki müracaatlarımızda “Hasta Kabul” tarafında anında sıra ve hekim seçebilmekte,

İlgili poliklinik önünde elimizde bulunan tanıtım belgesi ile sıramatikte size ait sıra sesli çağrı sistemi ile ikaz edildikten sonra poliklinikte muayenenizi olabilmektesiniz. Eğer doktorunuz tahlil veya tetkik istemesi halinde hiçbir belge ve kağıt olmadan ilgili laboratuar veya röntgen servisine başvurmanız isminizi söylemeniz yeterli olacaktır. Bu sistem sayesinde öğleden sonra saat 14:30 itibariyle istenilen bütün tahliller isteyen hekimin bilgisayarında elektronik olarak görüntülenmektedir.

Hastanemizde gece hasta ziyareti yasaktır, buna uyalım.

Yakınlarınız ziyarete gelirken yanımızda çocuklarınızı getirmeyiniz. Hastane gibi enfeksiyon olasılığı yüksek olduğu yerlere çocuklarımızın gelmesi sakıncalıdır. 10 yaş altı çocukları ziyarete almamak kuralımızdır.

Lütfen uyunuz. 

Tanımadığınız ziyaretçilere para ve diğer talepleri olması durumunda çağrı sistemini kullanarak en yakın sağlık görevlisine haber veriniz.

Girişte mevcut “hasta ve hasta yakınları öneri ve istek” kutularını kullanarak bizden hizmet ve iletişim konusunda önerilerinizi iletebilirsiniz.

    SERVİSLERDE YATAN HASTALARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

          Akşam saat 22:00’dan sonra yatan hastalarımızın istirahati için telefon bağlanamamaktadır. Hasta /hasta yakını görüşmeleri için dahili telefon numarası 151 dir. Lütfen saat 22.00 dan  sonra yakınlarınızla görüşmek üzere telefon açmayınız.

- Ameliyat olmak için hastanede yatıyor iseniz hastanede ameliyat olacağınız günün gecesi 24:00’den sonra bir şey yemeyiniz. Hastaneye duş alarak geliniz, yanınızda gelirken değerli eşyalarınızı getirmeyiniz, yüzük, kolye gibi takılarınızı çıkarıp geliniz.

— Polikliniklerde muayene olmak için gelirken kimliğinizi mutlaka yanınızda getiriniz.

- Hastanemiz içerisinde sigara içmek kesinlikle yasaktır. Lütfen uyunuz.

- Hastalarımızın sağlığı açısından hastanemiz içerisinde yüksek sesle konuşmayınız.

- Hastanemiz ziyaret saatleri;

Öğlen : 13.00-15.00

Akşam: 19:00 = 21.00

- Tuvalet ve lavabolara yabancı madde atmayınız. Servis koridorlarında bulunan “ kırmızı renkli poşetli kovalara” (Pamuk, gazlı bez, enjektör, serum seti vs) “Mavi renkli kovalara” geri dönüşebilir atıklarınızı (Cam, şişe, kağıt, karton vs.) “Siyah renkli poşetli kovalara” (evsel atıklarınızı (meyve gıda artığı, çöplerinizi vs.) atınız.

-  Sizin Sağlığınız için lütfen kurallara uyalım.

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR.