Acil Servis
19 Haziran 2018

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ

Sarı, yeşil ve kırmızı muayene ve müdahale alanları, 4 yataklı gözlem odaları, görüntüleme ve laboratuarları ile acil servisimiz tescil edildiği I. seviye standartlarına  uygun, 24 saat  1 hekim, 3 hemşire ve 1 sorumlu hemşire  ile acil hasta hizmeti vermektedir.

Acil durumlarda paniğe kapılmayınız ve hastanızın nefes alışına ve nabzına bakınız . Hemen Hızır Acil Servisi 112 no.lu telefondan (cep telefonlarından aynı şekilde çevirebilirsiniz) arayınız ve karşınıza çıkan görevliye durumu anlatınız.

Acil Servis kalp krizi, kalp ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrıları, mide kanamaları, inme (felç), kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, ani kalp durması, darplar, zehirlenmeler, intihar girişimleri vb birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavi yapılan yerdir. Acil Serviste hastaya ilk müdahale yapılarak tedavisi yapılmakta, gerekirse yatırılmakta sevki gerekirse ilgili hastane ile irtibata geçilerek ambulansla sevki yapılmaktadır.

Bazı hastalıkların tanı veya tedavi için belirli bir süre hastaneye yatmadan Acil Servis'te izlenmesi gerekmektedir. Bu durumda sizi gözlem odamızda bir izleyebiliriz.

 Acil Serviste Verilen Hizmetler Ve Kapasitesi

Muayene Masa Sayısı

 

3

 

Bay Müşahede Yatak Sayısı

 

2

 

Bayan Müşahede Yatak Sayısı

 

2

 

Resüsitasyon (Canlandırma) Odası Sedye Sayısı

 

1

Müdahale odası sedye sayısı

2

  HASTA BİLGİLENDİRME

-Muayene için hasta yanında sadece 1 kişi içeri alınır.

-Acil Serviste müşahedede gözlemlenen hastaların bir refakatçi bulunur.