Diyetisyen
24 Şubat 2022

Hastanemizde 2022 yılı şubat ayından itibaren diyetisyen göreve başlamıştır. Hafta içi her gün 09.00 - 16:30 arası hizmet verilmektedir. Diyetisyen polikliniğinden tüm polikliniklerden konsültasyon istenmesi yoluyla hizmet alabilirsiniz.

 

Poliklinik Diyetisyenlik Hizmetlerinde;
Tüm bireylerin (bebek , çocuk , adolesan ,yetişkin ,gebe ) ideal kiloya ulaşmaları için beslenme programlarını uygulamak ve takip etmek amacıyla hizmet verilmektedir. Bireylerin hastalıklarına özgü tıbbi beslenme tedavileri uygulanmakta ve takip edilmektedir. Poliklinik hastalarına, tabibin belirttiği ilkelere ve hastanın sosyoekonomik durumuna göre rejim düzenler, yazılı ve sözlü olarak hasta ve yakınlarına rejim hakkında bilgi verilir.  .

Mutfak Hizmetleri;
Toplu beslenme sisteminin denetlenmesi, diyet ve personel menülerinin yeterli, dengeli ve sağlıklı olacak şekilde hazırlanması sağlanır.
Hastaların beslenme  takibi, hastaların hastalığına uygun beslenmesinin sağlanması, mutfak personellerinin eğitimleri yapılır.

Servis Hizmetlerinde;
Palyatif bakım ünitesi ve kliniklerde yatan hastaların hastalıklarına uygun beslenmesinin sağlanması ve takibinin yapılması sağlanmaktadır.